Widget Image
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vul esse molestie consequat vel illum veridolore eu fer feugiat eorum claritatem nulla...
Hirtenstraße 19, 10178 Berlin, Germany +49 30 24041420
support@select-themes.com
Links
Follow Us

Dorota Dziuba – wyróżnienie w kategorii „Cała twórczość świecowa (parafinowa) jednej osoby”

Twórczość Doroty to nieustanne szperanie po całym świecie za tym, „co słychać w świecach” na wszystkich kontynentach, gdzie można kupić ciekawe formy, gdzie na świecie są jakie warsztaty, jakimi artystami warto się inspirować. Dorota jest w dużej mierze samoukiem, a jej wprawki techniczne są naznaczone żywą wyobraźnią. Gdy Dorota wypróbowuje „świecę z lodem”, to ta świeca natychmiast zamienia się w ser nadgryzany przez myszkę. Wśród tych najbardziej własnych dzieł mnie się ogromnie podoba lampion morski z rozgwiazdami.

Twórczość Doroty otrzymuje wyróżnienie w kategorii „Cała twórczość świecowa (parafinowa) jednej osoby”. Jako że z niepokojem obserwuję zainteresowanie Doroty innymi, nieświecowymi technikami rękodzieła, chcę przywołać jej świecową duszę książką  o tworzeniu świec-figurek Noriko Fukuma. No i będę czekała na wyniki tej inspiracji 🙂 Do książki dołączam kulistą formę, żeby świece kuliste miały szansę powstać.