Widget Image
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vul esse molestie consequat vel illum veridolore eu fer feugiat eorum claritatem nulla...
Hirtenstraße 19, 10178 Berlin, Germany +49 30 24041420
support@select-themes.com
Links
Follow Us

Agnieszka Adaszak – wyróżnienie w kategorii „Jedno dzieło parafinowe”

Z Agnieszką się nie znamy, nie była na żadnych moich warsztatach J Jak sama mówi, jest to jej pierwsze dzieło świecowe. Dla mnie jej lampion to świetny pomysł i powiew świeżości. Prosty w istocie pomysł użycia liścia jako formy dla parafiny i barokowych złoceń dla podkreślenia faktury. Agnieszka użyła farb akrylowych. Pozornie jest to przeciw sztuce świecowej, gdyż do barwienia świec i lampionów najlepiej używać profesjonalnych barwników świecowych. Ale, ale… Lampion się przecież nie spala, tylko rozświetla, zatem nie ma niebezpieczeństwa emitowania trujących substancji przy spalaniu. Są artyści, którzy używają farb w bezpieczny sposób, np. Carchelan Ionut, mołdawski artysta, który barwione świecowymi barwnikami bryły świec ozdabia dodatkowo malunkami (https://www.facebook.com/culorileluminiicandlesco/).

Lampion Agnieszki otrzymuje wyróżnienie w kategorii „Jedno dzieło świecowe”. Aby Agnieszkę zachęcić do dalszych prób świecowych i wykorzystywania jednak profesjonalnych materiałów świecowych, przekazuję jej  jako nagrodę w konkursie woreczek parafiny i pisaki parafinowe, których można używać na wiele sposobów.